شهردار پردیس از آغاز پروژه آسفالت فاز دوم کمربند شمالی شهر پردیس و تکمیل و افتتاح بلوار شهید مصطفی چمران طی دهه فجر سال جاری به‌منظور رفع معضلات ترافیکی در نقاط پرازدحام خبر داد.

به گزارش صبح پردیس، محمد لاله در این خصوص اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های نخست در خصوص شهر پردیس، این شهر بر اساس جمعیتی مشخص طراحی و احداث‌شده بود.

وی افزود: اما بعد از چندی، سیاست‌های مجموعه اجرایی کشور به سمت و سوی انبوه‌سازی مسکن به‌منظور خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد جامعه معطوف شد.

شهردار پردیس اضافه کرد: بدین ترتیب پروژه‌های گسترده خانه سازی تحت عنوان طرح مسکن مهر در اقصی نقاط کشور از جمله شهر پردیس آغاز به کار کرد.

لاله خاطرنشان کرد: اجرای طرح یادشده بعد از چندی به افزایش قابل‌توجه جمعیت و به‌تبع آن افزایش تعداد خودروهای عبوری در معابر و شوراع شهر پردیس انجامید.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برخی نقاط شهر طی روند مذکور به مراکزی پرازدحام، شلوغ و دارای بار ترافیکی نسبتاً سنگین تبدیل شده‌اند.

شهردار پردیس بیان کرد: از جمله این مراکز پرترافیک می‌توان به میدان عدالت و معبر واقع در حدفاصل این منطقه و دیگر میدان اصلی شهر یعنی میدان امام خمینی (ره) اشاره کرد.

لاله ادامه داد: در دو میدان یادشده، مراکز تجاری و اداری متعددی برای خدمات رسانی به شهروندان وجود دارد که گاه وجود ترافیک اسباب رنجش خاطر شهروندان را فراهم می‌آورد.

شهردار پردیس گفت: همچنین استفاده شهروندان ساکن در سایت‌های جدید انبوه سازی واقع در فازهای سه و چهار از میدان عدالت برای عزیمت به تهران و بالعکس نیز خود مزید بر علت است تا بر بار سنگین ترافیک آن ناحیه افزوده شود.

وی اضافه کرد: ازاین‌رو، مجموعه شهرداری پردیس از سال ۱۳۹۴ با بهره گیری از تجارب مشاوران متخصص در این زمینه نسبت به تعریف پروژه‌ای تحت عنوان فاز نخست کمربند شمالی پردیس با نام بلوار مجاهد و عارف شهید دکتر مصطفی چمران اقدام کرد.

لاله افزود: بدین ترتیب این طرح در هفته دولت سال ۹۴ با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

شهردار پردیس گفت: اما این پایان کار نبود و شهرداری پردیس برای تکمیل این هدف فاز دوم مسیر کمربند شهر پردیس و بخش شمالی بلوار شهید چمران را کلید زد که در حال حاضر مراحل عمرانی این پروژه از جمله زیرسازی و آسفالت سپری و تا دهه فجر سال جاری افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/